Co to, kdo to, proč to ....

196 dní zpět

Na cca 14 dní se mě povedlo zneprovoznit tuto část stránek, což bylo dáno snahou o upgrade a s tím spojením přechodem na vyšší verzi PHP. Ale přiznám se, že toto není až tak ten důvod, proč si tady zase plácám játra …
Ten hlavní důvod je JAlbum část, když jsem ji zprovozňoval, tak jsem zvolil verzi založenou na technologii „flash“ a tato technologie má být letos odeslána do propadliště dějin, tedy aspoň těch internetových. Takže co s tím ? Je to jednoduché – změna použitého „systému“, zvolil jsem DAlbum, což taky není úplně novinka a úplně progresivně vyvíjený software, ale to by snad vadit nemělo.
Pravda je, že stále přemýšlím, že bych si (zase) napsal něco „svého“, nápady jsou a i jak, ale nějak ten skutek stále utíká a utíká …. :-(
No nic, migrace s JAlbum na DAlbum jsem už začal, leč mě to, ostatně jako obvykle, jde jak psovi pastva …

PjP (Admin)

PjP.cz,

Komentář

---

Komentáře

2491 dní zpět

Takže po jakési rozvaze jsem se rozhodl (občas) povolovat komentáře. První pokusný králík je OpenStreetMap tagy – železnice.
Základní nastavení tohoto systému je na max 6 týdnů od data vydání článku.
Komentáře pomlouvající (zcela právem) moji češtinu budou považovány za spam. Komu se nelíbí, tak ať to tu nečte a neotravuje. Stejně tak budou za spam považovány všechny komentáře mimo téma článku a to i částečně.

PjP (Admin)

PjP.cz,

---

O článcích

3189 dní zpět

Jak už jsem psal, zatím sem přenáším své články s Dopravního webu. Ale jak dneska můžete zjistit, nebude to otrocké přenášení, ale tyto články projdou revizí, nějakou.
Další věc, opět jak je možné se na dnešních článcích přesvědčit, jsou věci, které považuji za živé. Co to znamená ? Že občas, jak skleróza a čas dovolí, si je po sobě taky přečtu a provedu korekci podle poslední mě známé reality a i jiné úpravy. Tento SW, pokud jsem dobře pochopil, neprovádí sledování změn, čili pokaždé budu upravovat originál, tento SW (opět) má jakousi možnost, která se projevuje podtržením, stejně tak jako odstraněný text se nechá přeškrtnout. A tak to budu používat, je jasné, že odstranění text, pokud to s nějakého důvodu nebude vhodné, prostě a jednoduše smažu …
A důvod tohoto ? Prost, nepřijde mě vhodné a rozumné při nějaké změně reality sepisovat nějaký pokec o této změně, protože to by se v tom taky brzo nemusel nikdo vyznat a tak mě přijde vhodnější upravit a opravit původní pokec a držet tak jednoduchou, přehlednou a prostou informaci o nějakém stavu, než generovat nesmyslný chaos.
Je jasné, že takto upravený a opravený článek bude znovu vydán s novým datem, minimálně i s důvodu, aby si někdo vůbec té změny všiml.
Samozřejmě se toto celé bude týkat i článku o tomto webu, případně i dalších věcí, které zde budou nějak prezentovány.
Poslední poznámka, nechce se mě tu moc provozovat diskuze pod články. Ale zase, pokud o tom co je na tomto webu někde uvedené či prezentované chce někdo někde diskutovat, s mé strany mu nebude bráněno. Ostatně různých diskuzních webových stránek je na internetu nepočítaně, tak proč vytvářet další ?

PjP (Admin)

PjP.cz,

---