Komentáře

2254 dní zpět

Takže po jakési rozvaze jsem se rozhodl (občas) povolovat komentáře. První pokusný králík je OpenStreetMap tagy – železnice.
Základní nastavení tohoto systému je na max 6 týdnů od data vydání článku.
Komentáře pomlouvající (zcela právem) moji češtinu budou považovány za spam. Komu se nelíbí, tak ať to tu nečte a neotravuje. Stejně tak budou za spam považovány všechny komentáře mimo téma článku a to i částečně.

PjP (Admin)

,

---

RuR.cz

2618 dní zpět

Zdarec, takže jedna zpráva, možná dobrá, možná zlá. Po deseti letech plus něco navíc jsem se rozhodl propustit ze svých služeb doménu rur.cz. Co a komu tu rozpatlávat nebudu, ani za kolik, v každém případě tato doména už několik let slouží jen a pouze jako alias pro moji současně používanou doménu pjp.cz, kde zůstane současná struktura plus data beze změn. Co se týče mých původních plánu s doménou rur.cz a potažmo i s pjp.cz, tak to momentálně nehrozí a otázka je zda někdy něco …. Tož tak … jó a šťastné a veselé … ;-) 13.1.2011 Akce úspěšně ukončena a doména rur.cz má nového a předpokládám i spokojeného majitele.

PjP (Admin)

,

---

Fotogalerie - tisky

2869 dní zpět

Omlouvám se, ale momentálně (i pro absolutní nezájem) tato funkce fotogalerie byla zrušena. Možná opět bude zprovozněna někdy v budoucnu, možná až v příštím životě či jiné galaxii, možná že ale taky už nikdy …

Ode dneška, či lépe napsáno – průběžně od teď bude aktivována ve fotogalerii možnost objednávání tisků.
Doufám, že tato možnost bude aspoň někým využita …
Co se týče cen, není to jen o ceně techniky (foťáků), ale i o ceně “bezpečného” úložiště, o webhostingu, o čase potřebném na něco atd. atd. …
Nějaký komentář:

 • SOUKROMÁ AKTIVITA !!!
 • Všechny fotky v JAlbum byly vyfoceny pomocí nějakého zařízení, které mělo, či stále ještě má, dostatečné rozlišení pro tisk na formát A4 a leckdy i větší (digitální 8MPx+ nebo klasika & skener Nikon LS50/9000).
 • Možnost “Image Fit” řeší:
  1. “Crop to fit standart size” – fotka bude vytištěna (nedeformovaně) na plný formát, což s ohledem na poměry stran, může mít za následek nevytištění části fotky.
  2. “Resize” – fotka bude vytištěna celá a nevyužitá část papíru buď bude odstraněna, nebo zůstane prázdna.
   Pokud jste někdy tiskli nějakou fotku, víte o čem mluvím. Pokud jste ale zatím žádnou fotku netiskly, zvlášť na některý tzv. ISO formát (A4 a jiné), prosím, zeptejte se na to někoho, kdo už tiskl, nebo se koukněte po internetu, tam se toho na toto téma taky dá (snad) najít dost a dost. Dík.

 • Všechny tisky budou bez mého loga .. pouze s nějakým, zcela určitě, trapným pokecem na druhé straně … jak obvykle … samozřejmě, vyjma pohlednic (postcard).
 • Samozřejmě že pokud je na některé fotce viditelný prach, tento bude před tiskem vyčištěn adekvátním způsobem. Což platí i pro korekci případných barevných posunu.
 • Pár fotek je proti originálu oříznuto, pokud se do ní(ch) trefíte, budu Vás kontaktovat pro nalezení nějakého řešení, většinou není vcelku problém takovou fotku nahradit nějakou podobnou.
 • Standardní podoba zásilky je dopis podle Deutsche post, sice občas jezdím do Čech a tak bych mohl použít (levnějších) služeb České pošty, ale to zas až tak často nebývá. Pokud chcete nějakou speciální formu zásilky, napište to do komentáře, nejsem jasnovidec, nemůžu se Vaše speciální přaní prostě nějak jinak dozvědět. Samozřejmě se to týká i případných speciálních úprav tisku, ale zase, pokud to nebudu chtít udělat, tak prostě máte smůlu.
 • Všechny tisky budou s inkoustové tiskárny (Canon MP540 v dané chvíli) na (nějaký) fotopapír a tudíž kvalita výsledku bude odpovídající, pokud si nejste jistí jestli výsledek bude dobrý nebo pro Vás použitelný, prosím, neobjednávejte nic.
 • Použití fotopapír podle rozměrů:
  1. 10×15 – 180g/m 2
  2. Pohlednice (Postcard – 10×15) – 230g/m 2
  3. A4 – 180g/m 2
   Fotopapír 180g/m 2 může být nahrazen 200g/m 2 nebo 230g/m 2, případně nějakým jiným podobným …
 • (L) – Fotky po vytisknutí budou zalaminovány.
 • Žádná záruka, žádné peníze zpět – fotky si můžete prohlédnout v JAlbum. Pokud něčemu nerozumíte, tak prostě a jednoduše nic nekupujte. Proč ? Jak ?
 • Pro tisky platí všechna práva autora vyhrazena (Překvápko ?)
 • Pro platbu preferuji Paypal …
 • Jak dokončíte objednávku, tak zjistím poštovné a následně Vám pošlu email s detaily pro platbu. Všechny platby MUSÍ být dokončeny jako první, následný dopis bude (pro mě) pouze poslední krok v naší transakci.
PjP (Admin)

,

---

O článcích

2952 dní zpět

Jak už jsem psal, zatím sem přenáším své články s Dopravního webu. Ale jak dneska můžete zjistit, nebude to otrocké přenášení, ale tyto články projdou revizí, nějakou.
Další věc, opět jak je možné se na dnešních článcích přesvědčit, jsou věci, které považuji za živé. Co to znamená ? Že občas, jak skleróza a čas dovolí, si je po sobě taky přečtu a provedu korekci podle poslední mě známé reality a i jiné úpravy. Tento SW, pokud jsem dobře pochopil, neprovádí sledování změn, čili pokaždé budu upravovat originál, tento SW (opět) má jakousi možnost, která se projevuje podtržením, stejně tak jako odstraněný text se nechá přeškrtnout. A tak to budu používat, je jasné, že odstranění text, pokud to s nějakého důvodu nebude vhodné, prostě a jednoduše smažu …
A důvod tohoto ? Prost, nepřijde mě vhodné a rozumné při nějaké změně reality sepisovat nějaký pokec o této změně, protože to by se v tom taky brzo nemusel nikdo vyznat a tak mě přijde vhodnější upravit a opravit původní pokec a držet tak jednoduchou, přehlednou a prostou informaci o nějakém stavu, než generovat nesmyslný chaos.
Je jasné, že takto upravený a opravený článek bude znovu vydán s novým datem, minimálně i s důvodu, aby si někdo vůbec té změny všiml.
Samozřejmě se toto celé bude týkat i článku o tomto webu, případně i dalších věcí, které zde budou nějak prezentovány.
Poslední poznámka, nechce se mě tu moc provozovat diskuze pod články. Ale zase, pokud o tom co je na tomto webu někde uvedené či prezentované chce někdo někde diskutovat, s mé strany mu nebude bráněno. Ostnatě různých diskuzních webových stránek je na internetu nepočítaně, tak proč vytvářet další ?

PjP (Admin)

,

---

PjP.cz

2958 dní zpět

Tento web je jen taková moje hračka, byl tu pokus o jakýsi vývoj svého software pro správu dat a keců, který teda bude zřejmě nějak i pokračovat, byť asi pár následujících let neveřejně, ale protože od doby prvního spuštění tohoto webu, přece jenom registrace domény rur.cz byla provedena už v měsíci červnu roku 2000 a web fungoval pod “cizí” doménou asi o rok až dva dříve, tak jsem se rozhodl pro jakési náhradní řešení správy obsahu a to jak obrázkového (JAlbum) tak i textovém (Textpattern). Jak a co a zda jen sám, to vše se nějak bude vyvíjet průběžně …
Pokud někdo má strach o původní obsah tohoto webu a to zejména fotogalerie, má jej zbytečně, protože je toto stále k nalezení na původních adresách.
Je to nějak dělené, jsou tam i nějaké RSS kanály, takže ať si každý vybere, co jej zajímá.
Pokud někomu přijde, že textu tu jsou zatím jen mé texty původně publikované na dopravni.net má samozřejmě pravdu, přece jenom mám v úmyslu nějak v těchto a podobných cyklech pokecu pokračovat a to bez omezení daných zaměřením výše uvedeného webu.
Co se týče mé češtiny, tak ta je jedním slovem mizerná, kupodivu na to už došla učitelka na prvním stupni základní školy, co jsem potkal a ani ti další učitele, co se mě tento jazyk pokoušeli naučit nakonec dospěli k stejnému závěru, takže prostě se omlouvám, ale už to asi nezměním. A důvody mé nečeštiny je lepši nerozvádět, i když jsou docela dobré … Ale na druhou stranu, jestli mě někdo chce dělat jazykového korektora, klidně může, budu mu velmi, ale opravdu velmi povděčen …
Pavel
P.S. Omlouvám se za mnou generovaný chaos ve fotogalerii (JAlbum), slibuji minimalizaci podobného chaosu, ale ještě pořád jsem u tohoto software v záběhu …

PjP (Admin)

,

---